مدیریت پارکینگ مجموعه های فرهنگی و تفریحی

مدیریت قفل های کمد آنلاین
دسامبر 20, 2017
ماژول فروشگاه و بوفه
دسامبر 20, 2017
مدیریت پارکینگ مجموعه های فرهنگی و تفریحی این اتوماسیون برای کنترل و مدیریت موثر بر روی امور ترددهای مربوط به پارکینگ مجموعه ورزشی و تفریحی (شهربازی) می باشد و اعضاء با استفاده از این نرم افزار می توانند از خدمات پارکینگ استفاده کنند. در این سیستم برای نظارت بر تردد ماشین ها به پارکینگ، از ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی مانند آنتن برد بلند و تگ، دوربین، دستگاه کنترل تردد استفاده می شود. هر مشتری می تواند بر حسب درخواست ها و انتظارات خود از نرم افزار، به صورت شخصی امکاناتی (CUTOMIZE) به اتوماسیون بیفزاید. اتوماسیون فرهنگی ورزشی در دو نسخه تحت وب و یا ویندوز به مشتریان ارائه می شود.

انواع ماژول پارکینگ در دو مدل
 • پارکینگ عمومی مانند پارکینگ مجتمع تجاری، عمومی بیمارستان، پارکینگ عمومی اداره ها و سینما
 • پارکینگ خصوصی مانند پارکینگ مجتمع مسکونی و یا پارکینگ برخی ادارات خصوصی


اتوماسیون هوشمند پارکینگ خصوصی
این نرم افزار مخصوص تردد از درب پارکینگ ها طراحی شده است. و از سخت افزار هایی مانند آنتن RFID ، ریدر، تگ ، PC تشکیل شده است. در پارکینگ های خصوصی برای ورود و خروج به پارکینگ از یک درب (ورود و خروج) یا دو درب (یکی برای ورود و دیگری برای خروج) استفاده می شود.
آنتن RFID در دو نوع تگ PASSIVE (مدل PEGASUS) که دارای فرکانس 985 MHZ است، این تگ نیاز به باطری دارد. تگ ACTIVE (مدل IDTECK) دارای فرکانس 245 GHZ است، و نیازی به باطری ندارد که به این تگ UHF نیز گفته می شود. برای ورود یا خروج از یک آنتن استفاده می شود. آنتن ها تا برد 3 تا 15 متر، قابل تنظیم هستند و توانایی شناسائی خودرو را بوسیله تگ قرار گرفته بر روی آن دارند. آنتن به راهبند متصل است، فرکانس مربوط به تگ خودرو را می خواند و با شناسایی آن، به راهبند اجازه باز گشایی می دهد. اگر نیاز به دیدن گزارشات ترددها باشد، آنتن به یک ریدر (مدل MD-28 و یا MD-16) نیاز دارد تا بوسیله آن بر روی PC گزارشات مربوط به تردد ها را ارائه دهد. (PC دارای اتوماسیون پارکینگ باشد) .
اگر مشتری بخواهد از پلاک و راننده خودرو، عکس گرفته شود، علاوه بر تجهیزات ذکر شده در درب ورودی پارکینگ، یک دوربین نیز نصب خواهد شد که باید از نوع IP تحت شبکه باشد. و از خودرو هایی که تردد می کنند، تصویر برداری خواهد کرد. همزمان با لحظه ای که آنتن به ریدر، دستور ارسال می کند، از پلاک خودرو و راننده نیز عکس گرفته می شود.
در مواقعی که شخصی می خواهد به عنوان مهمان، وارد پارکینگ شود و از او هیچ اطلاعاتی در سیستم ثبت نشده است، ابتدا اطلاعات او ثبت و شناسایی می شود و دستور باز شدن راهبند داده می شود.
ماژول پارکینگ عمومی
در لحظه ورود به پارکینگ برای هر خودرو یک کارت صادر می شود و ساعت ورود آن در نرم افزار ثبت می گردد. راهبند باز شده و خودرو از درب عبور می کند. هنگام خروج نیز کارت بر روی ریدر قرار می گیرد و نرم افزار تعداد ساعت و هزینه را محاسبه و بر روی صفحه LED نمایش می دهد. اگر ورود و خروج از یک درب صورت بگیرد به یک ریدر نیاز است و در غیر اینصورت دو ریدر به کار گرفته می شود.
سخت افزار های موجود در اتوماسیون پارکینگ
 • تگ های نصب شده بر روی خودرو ها
 • آنتن برد بلند برای تشخیص تگ های خودرو
 • راهبند الکترومکانیکی
 • دستگاه کنترل دسترسی جهت ثبت تردد
 • دوربین تحت شبکه (اختیاری)
 • مجموعه سخت افزار های ماژول پارکینگ
 • آنتن برد بلند

هنگامی که یک ماشین به درب ورودی پارکینگ نزدیک می شود. به هر ماشین یک تگ اختصاص داده می شود که هنگام نزدیک شدن ماشین به درب، این تگ توسط آنتن برد بلند شناسایی و خوانده شده و اجازه ورود داده می شود و راهبند بالا می رود. و در صورت درخواست مشتری (مدیران مراکز تفریحی و ورزشی)، می توان از دوربین نیز برای گرفتن عکس از پلاک ماشین استفاده کرد.

دستگاه کنترل دسترسی
از یک دستگاه تردد برای ثبت ورود و خروج خودروها و نیز مجوزی برای تردد آنها به پارکینگ استفاده می شود. میزان شارژ مربوط به عبور از ورودی، از کارت شخص کسر می شود. و راهبند برای او باز می گردد. در این سیستم مکانیزه، امکان تعریف کارمندان و اعضاء برای عبور و خروج به صورت آزاد ممکن می باشد.
ماژول مدیریت پارکینگ به دو صورت پایه و پیشرفته می باشد.
مدیریت پایه : فقط برای ورود به پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد. و مبالغ از حساب کارت شخص کسر نمی شود.
مدیریت پیشرفته : در این ماژول، علاوه بر مبلغ پارکینگ، مبالغ دیگری نیز از کارت کسر می شود، شخص عضو به محض اینکه از راهبند عبور می کند و وارد پارکینگ می شود، به صورت اتوماتیک از حساب کارت او شارژ کم می شود، این کسر از مبلغ کارت بر مبنای دستگاه هایی است که توسط فرد در باشگاه استفاده می شود. تفاوت ماژول پیشرفته با پایه در این است که امکان ثبت تصویر خودرو و پلاک آن در زمان ورود و خروج، فقط در ماژول پیشرفته وجود دارد .
ویژگی های اتوماسیون پارکینگ
 • حذف هزینه های مربوط به استخدام مسئول کنترل درب پارکینگ
 • کسر شارژ از کارت به صورت اتوماتیک
 • امکان اضافه کردن درخواست های مشتری به نرم افزار (شخصی سازی)
 • قابلیت گزارش گیری و اطلاع از وضعیت پارکینگ (ظرفیت پارکینگ و اطلاعات خودروها)
 • مدیریت کنترل پارکینگ و راهبند به صورت مکانیزه
 • ورود اعضا بوسیله کارت عضویت و یا به صورت آزاد(ساعتی)
 • قابلیت اتصال دستگاه به راهبند اتوماتیک
 • امکان ثبت تصویر خودرو و پلاک خودرو در زمان تردد
 • امکان نصب بر روی اتوماسیون MD-SORT 3