مدیریت قفل های کمد آنلاین

اتوماسیون فرهنگی ورزشی و باشگاهی
دسامبر 19, 2017
مدیریت پارکینگ مجموعه های فرهنگی و تفریحی
دسامبر 20, 2017
مدیریت قفل های کمد آنلاین
این ماژول در بهبود امور مدیریت قفل کمدها در مراکز تجاری و تفریحی و باشگاه ها، بسیار کاربردی و فراگیر شده است. با توجه به مزایای فراوان آن، استفاده از این ماژول در مجموعه های باشگاهی ضروری است. اتوماسیون مدیریت کمد آنلاین از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است.
تجهیزات نرم افزاری
یک اتوماسیون مدیریت جامع شامل سخت افزار و نرم افزار است. که مدیریت کمد توسط نرم افزار ها صورت می گیرد و امکان کنترل وضعیت کمد ها و اطلاع از تعداد کمد های پر و خالی (ظرفیت) در مجموعه ورزشی، امکان باز کردن درب کمد به صورت آنلاین وجود دارد. شرکت ماداکتو برای تولید قفل های کمد باشگاهی از دو پروتکل استفاده می کند. پروتکل can و zigbee.
پروتکل CAN برای اتصالات خود از کابل شبکه استفاده می کند و ارتباطات بین کمد و PC و کنترل پنل به وسیله کابل کشی انجام می شود. و پروتکل دیگر ZIGBEE نام دارد که تمامی ارتباطات در آن به صورت بی سیم است. افراد برای عضویت، ابتدا در قسمت پذیرش ثبت نام می کنند. و برای استفاده از کمد ها برای آنها کارت اعتباری و یا مچ بند و یا اثر انگشت و چهره تعریف می شود. قبل از ورودی رختکن، یک کنترل پنل وجود دارد که توانایی مدیریت تا 300 کمد را دارد. در صورت استفاده از کارت، کنترل پنل نیازی به دستگاه ریدر نخواهد داشت. هنگام استفاده از کنترل پنل برای دسترسی به کمد ها، یک PC از طریق شبکه به کنترل پنل وصل می باشد که شماره کمد در آن نمایش داده می شود، در صورتیکه کارت اعتباری دارای شارژ باشد درب کمد برای فرد باز می شود. و در صورت استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره، کنترل پنل نیاز به یک ریدر خواهد داشت تا بتواند عملیات شناسایی را انجام دهد و دسترسی به کمد میسر شود. شرکت ماداکتو تولید کننده قفل های آنلاین بی سیم است.
تجهیزات سخت افزاری
قسمت سخت افزار این اتوماسیون شامل قفل های الکترونیکی آفلاین و آنلاین می شود.
قفل های آفلاین : قابلیت تعریف 30 عدد مچ بند برای هر قفل که 10 عدد از آنها می توانند به صورت مچ بند مستر(مادر) تعریف شوند. در صورت مفقود شدن یک مچ بند، کاربر باید برای باز شدن درب کمد باشگاهی خود از مسئولین درخواست کند تا با مچ بند مستر به کمد او مراجعه کنند. و در صورت گم شدن هر 10 عدد مچ بند مستر، قفل باید ریست شود و برای آن مچ بند های جدید تعریف شود. در صورت خرید از محصولات قفل های کمد، یک عدد مچ بند به صورت رایگان به مشتری داده می شود که می تواند از نوع RFID و یا MIFARE باشد.
تفاوت مچ بند ها و کارت های RFID و MIFARE
مچ بند RFID مچ بند MIFARE
فرکانس 125 کیلو هرتز فرکانس 13.56 مگا هرتز
دارای قابلیت READ دارای حافظه داخلی و قابلیت read/write
قابلیت عملیات احراز هویت برای تردد قابلیت کسر شارژ در صورت استفاده از خدمات ورزشی
پرداخت هزینه ها به صورت نقدی قابلیت احراز هویت برای ترددگیت

یکی دیگر از تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز برای مدیریت قفل های الکترونیکی کمد، دستگاه کنترل تردد است. هنگامی که فرد پس از استفاده از امکانات باشگاهی، قصد خروج از مجموعه ورزشی را دارد با عبور از گیت، خروج خود را ثبت می کند که به این طریق نرم افزار از وجود کمد خالی مطلع شده و آن را در اختیار شخص دیگری قرار خواهد داد.
انواع قفل های الکترونیکی کمد آفلاین
قفل مدل MD-LUX
جنس بدنه این قفل از فلز روی می باشد و قابلیت تعریف برای 35 کاربر را دارد. دارای مچ بند یا کارت مستر نیز می باشد. نیاز به 3 عدد باطری دارد و از امکانات دیگر آن قابلیت باطری اکسترنال می باشد. فرکانس های آن به صورت RFID و MIFARE است. دارای گارانتی تعویض 18 ماهه است. ابعاد آن ارتفاع 11، عرض 2، طول 6.5 (سانتیمتر) است.
قفل مدل MD-GOLD
جنس بدنه آن از فلز روی می باشد و می توان برای آن 35 کاربر تعریف کرد. مچ بند یا کارت مستر دارد. قابلیت باطری اکسترنال داشته و با سه باطری کار می کند. فرکانس های آن به صورت MIFARE و RFID است. گارانتی تعویض آن 12 ماهه است. ابعاد کلی با طول 4.5، عرض 1.5، ارتفاع 10.3 سانتیمتر است.
قفل مدل MD-SILVER
تعداد 25 کاربر برای این قفل، قابل تعریف است. دارای مچ بند و کارت مستر نیز می باشد. نیاز به 3 عدد باطری دارد و قابلیت استفاده از باطری اکسترنال را نیز دارد. فرکانس آن از نوع rfid است. جنس بدنه آن، از نوع پلیمر است. 12 ماه گارانتی تعویض دارد و ارتفاع، عرض و طول آن به ترتیب 11، 1 و 6.1 سانتیمتر است.
قفل مدل MD-GRAND
جنس بدنه این قفل از فلز روی می باشد و قابلیت تعریف برای 20 کاربر را دارد. دارای مچ بند یا کارت مستر نیز می باشد. نیاز به 3 عدد باطری دارد و از امکانات دیگر آن قابلیت استفاده از باطری اکسترنال می باشد. فرکانس های آن به صورت RFID است. دارای گارانتی تعویض 18 ماهه است. ابعاد آن به ارتفاع 10، عرض 1.5، طول 5 (سانتیمتر) است.
قفل مدل MD-FLAT
تعداد 15 کاربر برای این قفل، قابل تعریف است. دارای مچ بند و کارت مستر نیز می باشد. نیاز به 4 عدد باطری دارد و قابلیت استفاده از باطری اکسترنال را نیز دارد. فرکانس آن از نوع mifare است. جنس بدنه آن، از نوع پلیمر است. 18 ماه گارانتی تعویض دارد و ارتفاع، عرض و طول آن به ترتیب 4، 0.5 و 4 سانتیمتر است.
قفل مدل MD-TOUCH1
جنس بدنه قفل از نوع فلز روی است. با استفاده از سه عدد باطری کار میکند و قابلیت باطری اکسترنال را نیز دارد. جنس بدنه قفل از فلز روی می باشد. کاربرد آن بوسیله 3 عدد باطری ممکن است و قابلیت به کارگیری از باطری اکسترنال را نیز دارد. گارانتی این قفل به صورت 18 ماه تعویض است. فرکانس آن از نوع rfid است. ابعاد ارتفاع، طول، عرض آن، 11.4 و 2 و 4.5 سانتیمتر است.
قفل مدل MD-TOUCH2
تعداد کاربر قابل تعریف برای این قفل، نامحدود است. و نیاز به سه عدد باطری داشته و نیز قابلیت کاربرد باطری اکسترنال را دارد. جنس بدنه این قفل از فلز روی می باشد. دارای مچ بند یا کارت مستر است. فرکانس آن تنها به صورت rfid است. ابعاد ارتفاع، عرض و طول این قفل به ترتیب 12.6، 2، 6.1 سانتیمتر می باشد. دارای گارانتی 18 ماه تعمیر می باشد.
قفل مدل MD-BRONZ
جنس بدنه آن از پلیمر می باشد و می توان برای آن 11 کاربر تعریف کرد. مچ بند یا کارت مستر دارد. قابلیت باطری اکسترنال داشته و با 4 باطری کار می کند. فرکانس های آن به صورت RFID است. گارانتی تعویض آن 12 ماهه است. ابعاد کلی با طول 5.5، عرض 1.9، ارتفاع 3.5 سانتیمتر است.
مزایای اتوماسیون مدیریت کمد های آنلاین
_ امکان مدیریت و تهیه گزارشات متنوع از عملکرد کمدهای خصوصی و عمومی با قابلیت چاپ
_ قابلیت کنترل درب الکترونیکی لاکرها
_ اجاره لاکر های vip و مانیتورینگ تمام لاکرها
_ کنترل مجوز اعتبار استفاده از کمدها
_ امکان تعریف و دسته بندی کمدهای عمومی و خصوصی به صورت نامحدود
_ امکان واگذاری موقتی و باز پس گیری کمدهای عمومی
_ امکان ثبت و ویرایش و حذف اطلاعات کمدهای خصوصی واگذارشده به اعضاء
_ امکان تهیه گزارشات متنوع از عملکرد کمدهای خصوصی و عمومی با قابلیت چاپ
_ امکان نصب بر روی اتوماسیون ورزشی
MD-SPORT 2 , MD-SPORT 3